Ordenar Palabras SHORT 39 - HOW MUCH IS THIS?Versión en línea Vamos praticar a lição? Organize as frases corretamente. por Centro Educacional Maurílio Tibúrcio 1 Com licença, quanto custa esse abacaxi? pineapple is , this me how Excuse much ? , ? 2 Os abacaxis custam US$ 2,91 cada. Pineapples each $2 . are 91 . . . 3 Quero 1 por favor. please 1 have I’ll . . 4 Quanto custa essa melancia? How much is this watermelon ? ? 5 Ela custa US$10,00 cada. costs It each $10 . . 6 Quanto custam esses mirtilos? How are much blueberries these ? ? 7 Eles custam US$ 11,99 por 125 gramas. $11 They 125grams . 99 cost per . . . 8 Eu quero uma bolsa, por favor. a please bag have I’ll . . 9 As maçãs custam US$ 4,56 por libra. per 56 are . $4 pound Apples . . . 10 Quero 6 mangas, por favor. mangoes I’ll 6 please have . . 11 Quero 300g, por favor. I’ll have 300g please . .